.Magic. skrev:Vi har 125 kvm med 4 værelser og det er fint. Vi kunne egentlig godt undvære de to ekstra værelser, men det ene er min kærestes herreværelse, det ville han være træt af at undvære. Det andet er mit kaninværelse, hvor mine kaniner har boet når de har boet indenfor. Nu har jeg ingen indekaniner så min kæreste kan bruge det som sit Lego-værelse til de større ting :-)
Jeg synes det er fint at alt det er “gemt væk” og ikke står midt i stuen![]()
Havde jeg ikke min kæreste så ville jeg gerne bo mindre. Ikke fordi en eller anden dobbeltmoralsk arkitekt siger det, men fordi det minder om en hule at bo rigtigt småt
Det ville dog ikke fungere for mig når jeg ikke kan lukke en dør og have noget privatliv når min kæreste er hjemme. Jeg bliver overstimuleret af at være sammen med mennesker hele tiden - også selvom det er min kæreste.
Sådan her ville jeg synes var skønt
Jeg ville elske at bo sådan, hvis jeg kun var mig selv
